Me er so heldige at me har fått låna Jakt- og fiskelaget si hytta på Kleppa denna veka. Der et ungane frukost, og so har me litt rolege aktivitetar som brettspel og teikning før me går ut.
Tysdag var me so heldige at Hans Christian som er kokk laga god mat til oss. På menyen stod det potetsuppa og brød med heimelaga kryddersmør.
Naturvev
- Gjennom arbeidet med kunst, kultur og kreativitet må personalet oppmuntre og stimmulere barna til å sjå på estetiske fenomen og detaljar i møte med natur og fysisk miljø (…) (Rammeplanen, 2011:44).
Tur til Froskedammen.
Maur, egg, rumpetroll, håv.
- Gjennom arbeidet med natur, miljø og teknikk skal barnehagen bruka nærmiljøet for at barna skal kunne observere og lære om dyr, fiskar, fuglar, insekt og plantar (Rammeplanen, 2011:45).